Přístupový bezkontaktní terminál

Řídící přístupový terminál

Eviduje průchody pořízené bezkontaktními identifikačními prvky. Otevírá dveře, turnikety, brány či závory na základě nastavených přístupových práv. Dokáže také ovládat různé periférie. Na server jsou ukládány informace o všech průchodech, pokusech o neoprávněné vniknutí, provozní a poruchové stavy, atd. Může být nastaven pro zaznamenávání jedné docházkové operace.

Díky své koncepci umožňuje sledovat pohyb osob v reálném čase z kteréhokoli místa v síti a po připojení na Internet i z kteréhokoli místa na světě. Zejména tato vlastnost jej odlišuje od off-line systémů. Terminál pracuje v komunikačním modelu typu client-server. Veškeré informace jsou ukládány v reálném čase do databáze na server, jehož je terminál klientem. Komunikačním médiem je ethernetová síť, což vytváří podmínky pro snadnou integraci do stávajících systémů.

Každý přístupový terminál může sloužit jako řídící terminál pro externí čtečky. Jeden řídicí terminál dokáže řídit až 10 externích čteček. Externí čtečky se k řídicímu terminálu připojují interní sběrnicí.

Technické parametry terminálu

Rozměry terminálu: dle použité krabicky, min. 130 x 105 x 30 mm
Napájení: 12 V / 250 mA + 200 mA na každou externí čtečku DT2
Provozní teplota: -20-40 °C
Identifikační média: bezkontaktní čipy 125 kHz / 13.56 MHz (MIFARE)
Kapacita záložní paměti: 18000 událostí, 5000 čipů