Kamerový systém

Využijete kamerový systém?

  • Potřebujete monitorovat prostory své firmy, prodejny či jiného objektu?
  • Chcete kdykoliv, ať jste, kde jste, zjistit, co se právě děje na sledovaném místě?
  • Chcete mít možnost zpětně doložit dění na sledovaném místě?

Co nabízí náš kamerový systém?

  • Kamerový monitorovací systém ICN-VideoSystem slouží k vizuálnímu sledování objektů a osob.
  • Při propojení s přístupovým systémem resp. docházkovým systémem může kamerový systém sloužit jako nástroj pro vizuální potvrzení identity zaměstnance procházejícího zabezpečeným vchodem resp. zadávajícího docházkovou operaci, docházkový systém totiž umožňuje vyhledat a zobrazit snímek odpovídající vybrané docházkové události.
  • Jednotlivé snímky jsou ukládány v datových souborech, je možné zobrazovat je on-line nebo prohlížet zpětně, vyhledávat čí archivovat ve standardním formátu.
  • Variabilita nastavení použitého komprimačního algoritmu umožňuje výběr snímkové frekvence, kvality a doby archivace záznamů podle požadavků zákazníka a možností hardware použitého jako videoserver.

Komponenty kamerového systému

ICN-VideoSystem je složen ze dvou základních aplikací: VideoServer a VideoClient. Komunikace mezi VideoServerem a klienty probíhá síťově protokolem TCP/IP, což znamená prakticky neomezenou použitelnost jak v lokálních sítích, tak v rámci sítě Internet.

VideoServer

Obstarává snímání a komprimaci jednotlivých snímků, jejich ukládání do datových souborů, ovládá kamerový multiplexor. Datové soubory se vytváří denně vždy pro každou kameru jeden.
Platforma: PC
Operační systém: Linux (RedHat, Fedora)

VideoClient

Uživatelské rozhraní systému, které komunikuje pomocí TCP/IP s VideoServerem. Je schopno přehrávat uložené záznamy nebo zobrazovat aktuální snímky z kamer v reálném čase. Mezi základní funkčnosti patří vyhledávání snímku dle času nebo čísla snímku, uložení aktuálního snímku do souboru, nebo export vybrané sekvence do AVI souboru.
Platforma: PC
Operační systém: Windows 98/NT/2000/XP/Vista/7

Kamery

Nedílnou součástí kamerového systému jsou samozřejmě kamery. Vždy se snažíme navrhnout nejvhodnější typ kamer na základě konkrétních požadavků zákazníka. Pro jednotlivá řešení používáme jak analogové tak IP kamery.