Docházkový terminál bezkontaktní DT12B

Přístupový a docházkový terminál pro nejnáročnější aplikace. Umožňuje snímání bezkontaktních identifikačních prvků. Tento terminál je určen pro sběr informací v docházkovém systému, otevírání dveří dle přístupových práv, ovládání periférií a mnoho dalších funkcí dle nastavení. Na server jsou ukládány informace o všech průchodech, pokusech o neoprávněné vniknutí, provozní a poruchové stavy atd. Montuje se povrchově na zeď. Univerzálně řešená membránová klávesnice (9/16 tlačítek) umožňuje vkládat uživatelské popisky jednotlivých kláves (přerušení pracovní doby).

Díky své koncepci umožňuje sledovat pohyb osob v reálném čase z kteréhokoli místa v síti a po připojení na Internet i z kteréhokoli místa na světě. Zejména tato vlastnost jej odlišuje od off-line systémů. DT12B pracuje v komunikačním modelu typu client-server. Veškeré informace jsou ukládány v reálném čase do databáze na server, jehož je terminál klientem. Komunikačním médiem je ethernetová síť, což vytváří podmínky pro snadnou integraci do stávajících systémů.

Varianty terminálu DT12B:

  • Terminál s rozšířenou 16-i tlačítkovou klávesnicí.
  • Objednávkový terminál pro stravovací systém (umožňuje výběr menu).
  • Výdejní terminál pro stravovací systém (zobrazení objednaného menu).
  • Terminál pro evidenci práce na zakázkách (vložením kódu zakázky).
  • Řídicí terminál bez klávesnice a displeje pro přístupový systém.

Externí čtečka DT2

Externí čtečka bezkontaktních identifikačních prvků je v podstatě malý terminál bez tlačítek, připojený k řídicímu terminálu DT12B. Slouží primárně k otvírání dveří (spínání elektronických zámků) a evidenci průchodů, je však možné nastavit jakoukoli operaci, kterou bude čtečka evidovat. Jeden řídicí terminál dokáže řídit až 10 externích čteček. Externí čtečky se k řídicímu terminálu připojují interní sběrnicí.

Technické parametry terminálu

Rozměry terminálu: 180 x 130 x 40 mm
Napájení: 12 V / 250 mA DT12 + 200 mA na každou externí čtečku DT2
Provozní teplota: -20-40 °C
Identifikační média: bezkontaktní čipy 125 kHz / 13.56 MHz (MIFARE)
Kapacita záložní paměti: 18000 událostí, 5000 čipů